Facebook

piątek, 22 października 2010

Biedne polskie blogi

Prezes JK i jego naczelni wazeliniarze najwyraźniej nie są w stanie przełknąć gorzkiej pigułki prawdy, którą serwują im internauci...

LINK: PiS chce pilnować internetu. Powoła specjalny zespół

Szumne zapowiedzi okażą się w praktyce bezskuteczne. Bo powiedzmy, że przyczepią się do grupy Platformy Obywatelskiej na Facebooku. I co im mogą zrobić? Nic. Na Facebooku obowiązuje amerykańskie prawo, bo serwery są w USA, podobnie jak serwer Bloggera, z którego treść na moim koncie właśnie czytasz. W świetle tego samego przepisu, że w Internecie obowiązuje prawo kraju, gdzie zlokalizowany jest serwer, można legalnie pobierać z Rosji filmy udostępnione na zasadzie Public Domain. To nic, że po rosyjsku, albo z rosyjskim lektorem, jest w tym walor edukacyjny chociaż. Od czego są napisy? :).

Inna sprawa, że próba cenzurowania internetu przez urzędników może skończyć się wymierzoną przeciw nim cyberwojną. Dawno to zaistniało zagrożenie w postaci robaka, który miał pierwotnie zaatakować systemy SCADA ukraińskich elektrowni atomowych? To zbyt niebezpieczne, żeby dla zaspokojenia swojej rządy władzy i chęci wymazania z Internetu opinii na temat swojego wizerunku, na który tak ciężko się pracowało, narażać infrastrukturę informatyczną kraju.

Tak więc PIS(S) OFF!

1 komentarz:

  1. Sprytnie z tym piss off... :D

    Cóż jak dotąd omijałam szerokim łukiem TV starając się odciąć od PO kontra PIS...ale obok ostatnich wydarzeń nie da się przejść bez słowa...obawiam się, że panu JK po prostu z samotności(wszak kawaler i stracił swoje największe poparcie LK w Smoleńsku i szwagierkę...ma u boku schorowaną matkę z którą się już nie pogada...no i bratanicę...ale nie ukrywajmy...jest sam...paranoik) odbija nieco.

    OdpowiedzUsuń